Kasteel van Schoten ligt in een uitgestrekt gemeentepark ten zuiden van het centrum van Schoten. Het omwaterde kasteel met zijn vier hoektorens vormt samen met de lange beukendreef, de vijvers en de hertenweide een van de meest herkenbare plekken van de gemeente. Ontdek ook andere kastelen in Antwerpen.
Reeds in 1232 wordt het "hof van Schoten" vermeld als hoeve en eigengoed, maar pas in de 16de eeuw ontstaat hier een echt kasteel. Een eerste burcht werd in 1542 grotendeels verwoest tijdens de tocht van Maarten van Rossem. Rond het midden van de 16de eeuw liet Jan van Crombach, toenmalig burgemeester van Antwerpen, het kasteel heropbouwen in bak- en zandsteen, met een vierkante aanleg, vier hoektorens en een brede omgrachting.
In de eeuwen daarna bleef het domein de residentie van de heren van Schoten. Adellijke families zoals de Schets, Cornelissen en later Ullens de Schooten voegden vleugels toe, lieten de voor- en achtergevel verfraaien en gaven de torens hun tentdaken. Het park evolueerde tot een uitgestrekt landschapspark met dreven, vijvers en bospercelen.
Na de Tweede Wereldoorlog kwam het domein in handen van de gemeente. Het kasteel werd ingericht als cultuurcentrum en het omliggende terrein als openbaar park met sportvelden, speeltuin en wandelpaden. Vandaag is Kasteel van Schoten een plek waar geschiedenis, cultuur, natuur en recreatie samenkomen. Ontdek ook andere kastelen per provincie in België.